2
Mar

Tonery i tusze – oryginał czy zamiennik – MaxKolor pomaga jakie wybrać.

toner i tusz zamiennik czy oryginał

Wielu z nas zastanawia się od czego zależy cena materiałów eksploatacyjnych i jaka jest różnica między nimi. Najprostszy podział tych produktów to:

    • Tonery i tusze oryginalne (wyprodukowane przez producenta drukarki)

    • Tonery i tusze zamienniki regenerowane lub refabrykowane (wytworzone w procesie recyclingu zużytych materiałów eksploatacyjnych)

    • Tonery i tusze zamienniki 100% nowe (sprowadzone z innych krajów)

Nie ma co tu dyskutować, jeżeli chodzi o jakość wydruku to oryginalne tonery i tusze są bezkonkurencyjne. Ich niezawodność w porównaniu z zamiennikami jest większa, a liczba reklamacji plasuje się na poziomie 1-2%. Jednakże cena najczęściej jest zdecydowanie wyższa od zamienników i dynamicznie zmienia się głównie z powodu zmian kursów walut.

Tonery i tusze regenerowane, czy refabrykowane nie są wynikiem ich produkcji, lecz powstają w procesie recyclingu. W lepszym przypadku regeneracja polega na rozkręceniu zużytego toneru, wyczyszczeniu jego elementów i wymianie zużytych podzespołów na nowe. Następnie napełnieniu nowym tonerem (proszek używany w kasetach barwiących) i skręceniem ich.

Na rynku istnieją jednak i tacy “producenci”, którzy zamiast rozkręcać i czyścić, wywiercają dziurę w kasecie i tam wsypują toner. Tonery tak wyprodukowane są bardzo awaryjne, a ich reklamacyjność może dochodzić do 50%. Podczas awarii tonerów dosypywanych drukarki mogą zostać nieodwracalnie uszkodzone. Wysokie koszty naprawy uszkodzonego w ten sposób sprzętu niejednokrotnie przekraczają wartość drukarki.

100% nowe tonery, potocznie nazywane “chińskimi” powstają w procesie produkcji podobnie jak oryginalne. Nie mogą jednak (ze względów patentowych) wyglądać identycznie, dlatego są też bardziej awaryjne. Ich popularność na rynku ciągle rośnie i jest w tej chwili większa niż regenerowanych. Pod względem jakości tonery lini 100% nowe różnią się między sobą.

Jakość regenerowanych tonerów jest też zależna od używanych komponentów, dlatego MaxKolor oferuje tonery regenerowane tylko sprawdzonych i największych producentów na rynku.

MaxKolor sprowadza i oferuje tylko tonery, które posiadają 24 miesięczną gwarancję i odpowiednie certyfikaty. Oferowane przez nas produkty są sprawdzane przez producentów pod względem jokości i wydajności, co jest potwierdzone certyfikatami ISO/IEC 19752 i ISO/ICE 19798.

Niezależnie i obiektywnie patrząc na naszych dostawców wybieramy tylko tych, którzy poza certyfikatami jakościowymi i wydajnościowymi dbają o zrównoważony rozwój całej firmy. Nasi partnerzy posiadają również certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001, dotyczące jakości działania przedsiębiorstwa, jak i ochrony środowiska.

Wybierając tonery do drukarki kierujemy się dobrem klienta. Jeżeli nie chcesz ryzykować uszkodzenia drukarki i kupować niskich jakościowo tonerów zadzwoń lub napisz do Nas: 17 200 08 04, biuro@maxkolor.pl

Tonery i tusze – oryginał czy zamiennik – MaxKolor pomaga jakie wybrać. 5.00/5 (100.00%) 3 votes
Brak komentarzy

Skomentuj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane