17
Sie

System CISS najtańsze wydruki MaxKolor

Drukarka atramentowa z systemem CISS MaxKolor.

Każdy szuka tańszych technologii drukowania (tanich tonerów i tuszy)MaxKolor wyjaśnia jak działają ostatnio coraz częściej spotykane urządzenia drukujące z technologią CISS. System ciągłego zasilania tuszem stosowany w drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych atramentowych. System ten polega na stałym zasilaniu głowicy drukującej z zewnętrznych zbiorników podających tusz. Stosowanie CISS staje się coraz bardziej popularne w domach, w biurach, studiach fotograficznych i szkołach.

CISS składa się ze specjalnych kartridży, które są instalowane w drukarce. Kartridże te są połączone z pojemnikami zewnętrznymi elastycznymi rurkami silikonowymi do podawania atramentu. Podstawą procesu stałego zasilania jest podciśnienie, które tworzy się w kartridżach wskutek zużycia obecnego w nich tuszu, co powoduje zasysanie kolejnej dawki tuszu przez rureczki z pojemników umieszczonych na zewnątrz drukarki.

Używając CISS kupujemy tylko atrament w butelkach, który możemy dolewać do pojemników nawet w ciągu drukowania. Dodatkowo pozwala to wykorzystać cały atrament do końca. Natomiast materiały eksploatacyjne instalowane w drukarkach są jednorazowego użytku, ich atrament zazwyczaj nigdy całkowicie się nie zużywa i wyrzuca się razem z kartridżem. Ich pojemność w kartridżu wynosi średnio 10-20 ml, a zewnętrzne pojemniki CISS do atramentu są pojemności 70ml i większej, co znacznie obniża koszty druku i zwiększa ilość wydrukowanych materiałów. Zwykły kartridż o pojemności 7,5 ml pozwalający wydrukować 350 arkuszy A4 przy 5%pokryciu strony kosztuje około 55 zł (wydruk jednej odbitki kosztuje 0,157 zł), natomiast pojemnik 100 ml, który wydrukuje ponad 4600 arkuszy A4 przy 5% pokryciu kosztuje około 20 zł (cena jednej odbitki to 0,004 zł). Różnica jest ogromna.

Instalacja stałego zasilania tuszem jest bardzo łatwa i nie wymaga specjalnych umiejętności, tak więc można go zainstalować samemu lub kupić urządzenie z już zainstalowanym oryginalnie zasilaniem CISS. Jeżeli wybieracie instalację do już kupionej drukarki systemu CISS to proces instalacji trwa około 20 – 40 min. Większość sprzedawców dołącza do systemu dokładną instrukcję. CISS można zamontować na każdą drukarkę atramentową, szczególnie od producentów EPSON, HP, Brother, Canon, które powstały w ciągu 10 lat. Dla każdego modelu istnieje własny rodzaj CISS.

Używanie systemu ciągłego zasilania jest bezpieczne dla urządzenia drukującego. Kartridże CISS są identyczne z oryginalnymi, co nie powoduje żadnych zmian wewnętrznych w konstrukcji drukarki. Poza tym system ten zapewnia stabilną pracę i długotrwałą eksploatację urządzenia drukującego.

Technologia CISS zapewnia nam wiele udogodnień w porównaniu z kartridżami wielokrotnego napełnienia. Jeżeli będziemy dużo drukować to w przypadku kartridży wielokrotnego napełnienia musimy co jakiś czas napełniać je za pomocą strzykawki, a w systemie stałego zasilania kartridże są automatycznie napełniane co jakiś czas. W przypadku CISS możemy zaoszczędzić 10- 15% tuszu, którego nie da się zużyć w kartridżach oraz zmniejszyć ilość zużytego atramentu na przeczyszczenie dysz, które odbywa się za każdym razem przy wymianie kartridży. Stosowanie tego systemu eliminuje mechaniczny wpływ na głowicę drukującą oraz nie przedostaje się do głowicy powietrze, co ma miejsce przy każdej wymianie zwykłych kartridży. Kartridże CISS montuje się tylko raz i nie ma potrzeby je demontować.

System ciągłego zasilania nie ma wpływu na jakość druku. Na jakość druku wpływają stosowane tusze oraz papier.

Technologia stałego zasilania tuszem dla drukarek jest coraz częściej montowana przez producentów drukarek Epson czy Brother i takie drukarki oferowane są w MaxKolor. System stałego zasilania jest niezawodny i pozwala zaoszczędzić nie tracąc na jakości. Wystarczy używać tylko oryginalnych tuszy, które można zakupić w MaxKolor. System nie powoduje żadnych utrudnień w pracy. A co najważniejsze możemy drukować dużą ilość materiałów ze względu na zewnętrzne pojemniki, które można napełniać podczas pracy urządzenia drukującego.

Oceń artykuł
Brak komentarzy

Skomentuj

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane